Zdobądź pieniądze dla swojej firmy.

Rok prowadzenia firmy to dobry moment by zainwestować w jej rozwój. Twój biznes ma już stabilną sytuację na rynku, stał się dla banków bardziej wiarygodny, a Ty udowodniłeś, że umiesz prowadzić, a co najważniejsze utrzymać przedsiębiorstwo. Twoje szanse na dobry i tani kredyt firmowy są bardzo duże

Czasami świetny pomysł i grupa stałych klientów nie wystarcza, żeby odnieść sukces w biznesie. Bez wystarczających zasobów finansowych nie uda ci się zdobyć rynku i skutecznie walczyć z konkurencją. Warto w takiej sytuacji skorzystać z kredytu firmowego, który możesz uzyskać na naprawdę dobrych warunkach. Aby droga do niego była jak najprostsza i najkrótsza, warto wcześniej się do niego przygotować.

 

Co jeżeli nie minęło 12 m-cy prowadzenia DG??

 

Istnieją banki, udzielające kredytów dla firm, które są na rynku krócej niż rok. Niestety propozycje dla początkujących przedsiębiorców nie są szczególnie atrakcyjne. Kwoty jakie będą dostępne to zazwyczaj do 30 000 zł.. Banki które wchodzą w grę to np: Eurobank, Raiffeisen Bank, mBank.

Dodatkowo w grę wchodzi leasing, ponieważ możemy z niego skorzystać od pierwszych dni prowadzenia naszego biznesu. Leasingiem możemy sfinansować samochody, maszyny oraz urządzenia potrzebne w naszej działalności.

 

Rok działalności

 

O kredyt firmowy najlepiej jest się starać po roku jej funkcjonowania. Dlaczego? Przede wszystkim Twoja firma po tym czasie jest bardziej wiarygodna w oczach banku. Możesz też pokazać dokumenty, które wykażą, że radzisz sobie jako przedsiębiorca, a przede wszystkim, że jesteś wypłacalny i Twój biznes naprawdę na siebie zarabia

Do wyboru jest kilka produktów bankowych, w zależności do tego co potrzebuje nasz firma.

 

Kredyt w rachunku bieżącym

 

Jest to swego rodzaju limit kredytowy na koncie firmowym. Idealny sposób na finansowanie, bieżących potrzeb Twojej firmy.

Korzyści dla przedsiębiorcy:

 • szybki dostęp do środków
 • dowolny cel kredytowania
 • brak ustalonego harmonogramu spłat
 • możliwość wielokrotnego wykorzystania kredytu
 • naliczanie odsetek od wykorzystanej kwoty limitu

 

Kredyt obrotowy

 

Jest to produkt skierowany do przedsiębiorców, szukających bieżącego finansowania swojej działalności. Kredyty obrotowe pozwalają przedsiębiorstwu zapewnić płynność finansową, umożliwiają regulowanie bieżących zobowiązań przy braku gotówki. Kredyt może posłużyć do uregulowania rozliczeń z Urzędem Skarbowym, wypłaty wynagrodzeń, a także możemy go przeznaczyć na zakup środków niezbędnych do funkcjonowania firmy.

Na czym on dokładnie polega? Przedsiębiorcy, w ramach posiadanego przed firmę rachunku przyznawany jest pewien ustalony limit zadłużenia. W razie gdy będą potrzebne środki można je podjąć do wysokości przyznanego limitu. Następnie każda wpłata zmniejsza saldo zadłużenia. Niewątpliwym plusem jest to że że nie musimy każdorazowo przedstawiać w banku informacji, na jaki konkretnie cel potrzebujemy w danym momencie środków.

Korzyści dla firmy:

 • wygodne źródło finansowania
 • elastyczny termin spłaty
 • kredytowanie bieżącej działalności
 • środki dostępne w walutach

 

Kredyt firmowy na dowolny cel

 

Jest to kredyt ratalny bez zabezpieczenia którego okres spłaty można rozłożyć nawet na 12 lat. Plusem w takim kredycie jest to że nie musimy informować banku na co wydamy środki ani nie musimy przedstawiać na to żadnych dokumentów. Dodatkowo można uzyskać relatywnie wysokie kwoty co w połączeniu z długim okresem kredytowania znacznie nie obciąży wydatków miesięcznych firmy.

Korzyści dla firmy

 • kwota kredytu nawet 500 000 zł, bez zabezpieczenia
 • okres kredytowania do 144 miesięcy
 • minimum formalności
 • możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel

 

Kredyt inwestycyjny

 

Aby zadbać o rozwój firmy, trzeba w nią inwestować, jednym z rozwiązań jest pozyskanie środków z kredytu. Celem kredytu inwestycyjnego, jest finansowanie przedsięwzięć, które przyczynią się do wzrostu wartości majątku firmy. Może być przeznaczony na budowę, rozbudowę lub modernizację. Z reguły są to kredyty zabezpieczone, na które jest wymagany biznes plan oraz wkład własny.

Korzyści dl firmy:

 • Kredyt zabezpieczony jest znacznie tańszy
 • Okres kredytowania nawet 25 lat
 • Odsetki z kredytu wrzucamy do kosztów firmy